Республиканың спорт казанышлары истәлекләрне саклап калырга: Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитеты Физик культура һәм спорт учреждениеләреннән килгән коллегалар өчен методик семинар үткәрде

2019 елның 19 сентябре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитеты тарафыннан Татарстан Республикасы спорт министрлыгы ярдәмендә «Татарстан Республикасы Дәүләт архивы» дәүләт бюджет учреждениесенең оешма-чыганаклары исемлегенә кертү буенча Татарстан Республикасы Спорт министрлыгы карамагындагы оешмалар өчен киңәшмә үткәрелде.

Оешма-чыганаклары исемлегенә кертү тәртибе турында «Татарстан Республикасы Дәүләт архивы» дәүләт бюджет учреждениесе Татарстан Республикасы Архив фондын тулыландыру бүлегенең башлыгы Людмила Стеничева сөйләде.

Тармак үсешенә мөһим өлеш керткән шәхесләрнең шәхси архив фондларын тулыландыру турында Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитеты архив эшен үстерү һәм мәгълүмати хезмәтләрен оештыру бүлегенең әйдәп баручы консультанты Чулпан Гыйниятуллина хәбәр итте.

Фәнни тикшеренүләр һәм нәшер итү буенча директор урынбасары «Татарстан Республикасы Дәүләт архивы» дәүләт бюджет учреждениесе Илдар Шәфиков Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитеты һәм Татарстан Республикасы Дәүләт архивы тарафыннан 1941-1945 еллардагы Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 75 еллыгына багышланган китап нәшер итү эше турында сөйләде. Илдар Шәфиков физик культура һәм спорт учреждениеләре хезмәткәрләрен китап төзүдә катнашырга, тармакның күренекле спортчылары, ветераннары һәм тыл хезмәтчәннәре турында материаллар бирергә чакырды.