май, 2016 ел
дүшәмбе

2016 елның 21 маенда Татарстан Республикасы Милли архивы хезмәткәрләре “Татарстанның чиста урманнары” табигатьне саклау акциясендә катнаштылар. Архивчылар “Шәһәр яны урманчылыгы” Дәүләт казна учреждениесенең Столбище участогы урманчылыгы урман фонды территориясен чистарттылар.

«Татарстан Республикасы Архив хезмәте» сайтының Татарстан Республикасы Тарихи-сәяси документлар үзәк дәүләт архивы сәхифәсендәге «Күргәзмәләр» бүлегенә театр эшлеклесе, режиссер Фуат Тимерша улы Саллавиның тууына 110 ел тулуга багышланган документаль күргәзмә урнаштырылды. Экспозициядә режиссерның тәрҗемәи хәле, мактау грамотасы, Татар театраль техникумын тәмамлау турында таныклыгы, фоторәсемнәр һәм башка документлар тәкъдим ителә.