май, 2016 ел
сишәмбе

2016 елның 23 маенда Казан (Идел буе) федераль университетының дәүләт һәм муниципаль идарәсе Югары мәктәбендә “Хәзерге заман шартларында архив эшен алып бару” темасына Татарстан Республикасы муниципаль архивлары җитәкчеләре һәм белгечләренең, министрлыклар һәм оешмаларның хезмәткәрләренең белемен күтәрү курслары ачылды.

Аерым игътибар курсларда архивларның электрон документларны кабул итү, куллану һәм сакланышын тәэмин итүгә, исәп-хисап документларын тәртиптә тотуга юнәлдереләчәк. Укыту программасында шулай ук тренинглар, әһәмиятле архив тематикасына багышланган проект эшләрен яклау каралган.

Курсларны ачу кысаларында Баулы муниципаль районы Башкарма комитеты архив бүлегенең әйдәп баручы белгече Г. Г. Габбасовага күпьеллык нәтиҗәле хезмәте һәм Татарстан Республикасы архив эше үсешенә зур өлеш керткәне өчен Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Рәхмәт хаты тапшырылды.