май, 2016 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты каршындагы Баш архив идарәсе җитәкчесе урынбасары Р. Ә. Шәйхетдинова, хокук һәм кадрлар эше бүлеге җитәкчесе В. Г. Минниахметова һәм дәүләт һәм муниципаль архивлар белән үзара хезмәттәшлек итү бүлеге җитәкчесе Г. С. Садретдинова Көньяк, Кырым һәм Төньяк Кавказ федераль округлары архив оешмаларының фәнни-методик советларының берләштерелгән утырышында катнаштылар. Утырыш 2016 елның 23-27 маенда Евпатория шәһәрендә үтте. Татарстан архивчылары әлеге чара кысаларында үткән «Архив эшен информатизацияләү: методика, практика, тәҗрибә, нәтиҗә» дип аталган киңәшмә-семинарда да катнаштылар. Семинарда «Татарстан Республикасы архив тармагының информатизацияләвен үстерүнең киләчәге» дигән темага Р. Ә. Шәйхетдинова, «Татарстан Республикасында архив эшенең норматив-хокукый җәһәтен җайга салу» дигән темага В. Г. Минниахметова һәм Г. С. Садретдинова чыгыш ясадылар.

Методик ярдәм күрсәтү максатыннан архивистлар шулай ук Кырым Республикасы Бакчасарай районы муниципаль архивында да булдылар.