август, 2016 ел
пәнҗешәмбе

“Отечественные архивы” журналының чираттагы чыгарылышында (2016 нчы елның 4 нче санында) Татарстан Республикасы Аудиовизуаль документлар үзәк дәүләт архивы директоры С. Н. Горохов hәм архив директоры урынбасары М. Д. Банникованың “Татарстан Республикасы Аудиовизуаль документлар үзәк дәүләт архивында виртуаль уку залы: инновацион проект” исемле мәкаләләре басылып чыкты. Мәкаләдә аудиовизуаль архив документларының электрон копияләрен читтән торып карау, онлайн-режимда заказ буенча копияләрне ясату һәм аларны заказчыларга җиткерү, онлайн режимда түләү мөмкинлекләре булган портал булдыру мәсьәләләре карала. Мәкалә белән “Татарстан Республикасы архив хезмәте” сайтының Татарстан Республикасы Аудиовизуаль документлар үзәк дәүләт архивы сәхифәсендә танышырга мөмкин.