2016 елның 14 февралендә татар тарихына багышланган беренче нәфис кинофильм күрсәтеләчәк
11.02.2016

«Угол» иҗади лабораториясендә, Татарстан Республикасы Аудиовизуаль документлар үзәк дәүләт архивы һәм «Живой город» хәзерге сәнгатькә булышлык итү фондының уртак проекты кысаларында, «Булат батыр» (1928 ел) исемле татар тарихына багышланган беренче нәфис фильм күрсәтеләчәк.

«Булат батыр» фильмы беренче тапкыр 1928 елның 22 февралендә Казанда «Электра» кинотеатрында күрсәтелде.

Әдәби сценарий татар авторы Шакиров тарафыннан язылган. Фильмны төшергәндә режиссер ассистентлары булып булачак татар кинорежиссеры-документалисты Каюм Поздняков һәм операторы Мәҗитов катнашканнар.

Фильм 2016 елның 14 февралендә 18 сәгатьтә «Угол» иҗади лабораториясендә күрсәтеләчәк. Адрес: Казан шәһәре, Париж Коммунасы урамы, 25/39 нчы йорт. Керү түләүсез.

Тулы текстны карарга

артка