ИҢ ЯХШЫ АРХИВ ӨЧЕН МИЛЛИОН

2023 елның 27 гыйнвары, җомга

ГОМУМИ ПРИЗ ФОНДЫ-6 МЛН. 750 МЕҢ СУМ

Конкурс нәтиҗәләре буенча өч җиңүче билгеләнә:
1 урын - 1 000 млн. сум;
2 урын-750 мең сум;
3 урын-500 мең сум.

Быел өстәмә номинация кертелде - «авыл җирлеге җирле үзидарә органының иң яхшы архивы – Татарстан Республикасы муниципаль архивын комплектлау чыганагы». Әлеге номинациядә алты авыл җирлеге җиңүче була ала һәм архив документларын саклауның заманча норматив шартларын булдыруга 375 мең сум күләмендә грант ала ала.

Конкурста катнашу өчен гаризалар 2023 елның 18 гыйнварыннан 16 февраленә кадәр кабул ителә, гариза бирүче Татарстан Республикасы Дәүләт архивына кәгазь йөртүчедә, 420107, Казан шәһәре, Ново-Песочная урамы, 44 йорт адресы буенча почта аша җибәрелә. Проектта Аудио - һәм видеоматериаллар, шулай ук анкетага кушымталар (скан күчермәләр һәм фотофиксация) булган очракта, алар алдан, почта аша яки электрон почта аша (адресы буенча: arhiv.grant@tatar.ru), ТР Дәүләт архивына гариза бирү көнендә.

Белешмәләр өчен телефоннар: (843) 222-95-76, (843) 222-95-81.

Катнашырга чакырабыз!