"Иң яхшы архив" конкурсы

2024 елның 6 феврале, сишәмбе

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «Татарстан Республикасында архив эшен үстерү «Татарстан Республикасы дәүләт программасын раслау турында»гы (10.06.2016 № 395)    карарын тормышка ашыру максатында Татарстан Республикасы архив эше буенча Дәүләт комитеты «Татарстан Республикасы дәүләт (муниципаль) архивын комплектлауның коммерциячел булмаган оешмасы һәм иҗтимагый хакимият органының иң яхшы архивы – Татарстан Республикасы дәүләт (муниципаль) архивын комплектлауның иң яхшы архивы» һәм «Татарстан республика дәүләт (муниципаль) архивын комплектлауның иң яхшы коммерция оешмасы архивы номинацияләренә конкурс игълан итә.

Гаризалар 2024 елның 7 февраленнән кабул ителә.

Гомуми приз фонды 6 750 мең сум.  Конкурс нәтиҗәләре буенча өч җиңүче билгеләнә:

1 урын – 1 000 мең сум;

2 урын-750 мең сум;

3 урын-500 мең сум.

2022 елдан башлап, «Авыл җирлеге җирле үзидарә органының иң яхшы архивы – Татарстан Республикасы муниципаль архивын тулыландыру чыганагы» дигән өстәмә номинация кертелде.  Әлеге номинациядә алты авыл җирлеге җиңүче була ала һәм архив документларын саклауның заманча норматив шартларын булдыру өчен 375 мең сум күләмендә грант ала ала.

Конкурслар, үткәрү вакыты, катнашучыларга карата таләпләр турында мәгълүмат, катнашуга гариза һәм анкета формасы ТР Дәүләт архивының «Интернет» мәгълүмат-телекоммуникация челтәрендәге рәсми сайтында урнаштырылган (https://arhiv.tatarstan.ru/informatsiya-po-grantam-i-arhivnim-konkursam-4298249.htm).