Николо-Гостинодвор чиркәве бинасы рәсми рәвештә Казан епархиясенә тапшырылды

2017 елның 14 феврале, сишәмбе

2017 елның 14 февралендә Казан шәһәренең Кремль урамындагы 2/6 нчы йортта урнашкан Николо-Гостинодвор чиркәвен рәсми рәвештә Казан епархиясенә тапшыру мәрасиме узды. Элегрәк гыйбадәтханә бинасында Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитеты урнашкан иде, хәзер ул яңа бинага күчте (Ново-Песочная урамы, 44 нче йорт).

Чарада Казан һәм Татарстан митрополиты Феофан, Казан епархиясе руханилары, Татарстан Республикасы Президент аппараты һәм Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитеты вәкилләре катнашты.

Чара кысаларында Татарстан Республикасы Архив эше буенча дәүләт комитеты һәм Рус Православие Чиркәве (Мәскәү Патриархаты) Татарстан Митрополиясе арасындагы хезмәттәшлек турындагы килешүгә кул куелды.